Tuesday, September 21, 2021

Lista: Hansi Flick gati të debutojë, Marco Reus rikthehet te Gjermania

Gjermania do të përballet me Lihtenshtejnin, Armeninë dhe Islandën më 2, 5 dhe 8 shtator. Në krye të kombëtares gjermane do të debutojë trajneri Hansi Flick.

Ai ka përzgjedhur lojtarët për këto tre ndeshje dhe bie në sy rikthimi i Marco Reus, i cili u tërhoq nga kombëtarja dhe nuk shkoi në EURO 2020.

Tashmë sulmuesi i Borussia Dortmund rikthehet sërish dhe do të jetë një alternative për stafin teknik të Gjermanisë.

Image