Tuesday, September 21, 2021

Moti në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.