Monday, September 20, 2021

Në Itali e bëjnë të kryer, Rey Manaj lë Barçën dhe rikthehet në Serie A

Barcelona është në bisedime të avancuara për të shitur Rey Manaj te klubi italian i Spezias. Ky është lajmi që vjen këtë mbrëmje nga Italia dhe e konfirmon edhe Fabrizio Romano.

Marrëveshja pritet të mbyllet në orët e ardhshme. Barça po kërkon një qendërsulmues tjetër para përfundimit të merkatos.

Kështu, Manaj rikthehet në Serie A, ku ka luajtur më parë me Interin. Barcelona do të përfitojë rreth 3 milionë euro nga shitja e tij. Për bomberin e kombëtares interesohej edhe Freiburg në Gjermani.