Monday, September 20, 2021

Zyrtare: Ozan Kabak kalon te Norwich City

Norwich City ka përfunduar marrëveshjen për mbrojtësin Ozan Kabak që vjen si huazim nga FC Schalke 04.

Kabak, tani 21 vjeç, ka nënshkruar një marrëveshje huazimi për një sezon me Kanarinat dhe do të veshë fanellën me numrin 15.

City mban opsionin për ta bërë marrëveshjen të përhershme në fund të sezonit 2021/22.

Kabak kaloi gjysmën e dytë të sezonit 2020/21 në huazim te Liverpooli, duke bërë gjithsej 13 paraqitje në Ligën Premier dhe Ligën e Kampionëve.

Në skenën ndërkombëtare me Turqinë, Kabak ka 12 ndeshje dhe ishte pjesë e UEFA Euro 2020.

Kabak do të luajë në një skuadër me Milot Rashicën. /Telegrafi/