Tuesday, October 26, 2021

Stuhi e madhe në Turqi, ja momenti kur era e fortë rrëzon minaren e xhamisë (Video)

Moti i keq dhe stuhitë kanë përfshirë Turqinë jugperëndimore, duke shkaktuar dëme të mëdha.

Erërat e forta rrëzuan çatitë e disa shtëpive dhe dyqaneve, ndërsa ka rënë edhe maja e një minareje në një xhami në qytetin Nazili.