Lajme

Aktivisti i VV-së nga Skenderaj që kishte shkelur qenin duke bërë fushatë tani i ofron shtëpinë Albin Kurtit

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
9:30 / 30 March 2021

Sokol Halili ishte bërë i njohur kur duke gjiruar një video “live” në rrjetet sociale kishte goditur një qen me veturën e tij.

I njëjti është shfaqur përsëri, tani i përfshirë në debatin për shtëpinë e Albin Kurtit që është përfolur ditëve të fundit.

Halili është i gatshëm të ofroj shtëpinë e tij 550 m2 me 12 ari truall për kryeministrin e Kosovës.

Ky është njoftimi i tij:

Pas nje publikimi dhe propagande kunder Albin Kurtit per shtepin me Qira une i baje thirrje publike ALBIN KURTIT sa her qe ki nevoje une SOKOL HALILI jam ne mbeshtetje Tane personale por jo atu ku jane gjithe ata sahan elpirsa qe tukan rroke si Miza kali ne Prapanic.gjate gjithe jetes time une kame qene i pavarur dhe i tille jam edhe sot.

Te gjithe para ardhesit e Albin Kurtit kane nga 300.hektar toke minimum dhe jane multi milionera duke vjedhur popullin e Kosoves.

Une i Baje thirrje publike Albin Kurtit qysh sot jam i gatshem te ja fali shpin 550m² me 12.ari trull ne Hajvali ose 126.metra Banes ne Dardani. Vetem qe ti themi Banditve se Populli e ka votuar Albin Kurtin dhe populli e ngrite.

Dhe doti qendron mbrapa.

Keta ja kane bere per Shtepin qe paska marr Albin Kurti sikur mue kur e pata shkel Ate Qenin e Deges se?

Kryminister Albin Kurti Godit mos tanin se pasha zotin per LDK.PDK.AAK.NISMA.AKR.

Edhe 20.vite nuk e kishin leshu shtetin mu qkap.S.H