Lajme

Albin Kurtit i ndodh e papritura në këtë fshat të Drenicës

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
12:29 / 23 Janar 2021

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje Albin Kurti, ka vazhduar edhe  takimet me qytetarë. Ai  ka vizituar komunën e Drenasit, ku ka takuar shumë qytetarë dhe përfaqësues biznesesh.

Lideri i VV-së u ndal edhe në fshatin Tërdec, por aty u ndesh me një pengesë.

Sipas burimeve të gazetës “Bota sot”, Kurtit nuk i është lejuar që të mbajë takim në këtë vend. Disa qytetarë i kanë thënë se nuk është i mirëseardhur aty.

Kurti ishte edhe në fshatrat Nekoc, Polluzhë e Shtuticë./BS