Lajme

Arrestohet drejtori i Këshillit Prokurorial

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
12:25 / 1 March 2021

ara pak çastesh është arrestuar drejtori i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Lavdim Krasniqi.

Burime të Indeksonline bëjnë me dije se Krasniqi është arrestuar nga zyrtarë të Drejtorisë për hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit.

Drejtori i Këshillit Prokurorial është arrestuar në zyrën e tij.

Këto arrestime janë si vazhdimësi i atyre të javës së kaluar ku u arrestuan disa zyrtar të Ministrisë së Bujqësisë.