Sport

Arrihet marrëveshja, Milan transferon super talentin për 28 milionësh

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
1:00 / 22 Janar 2021

Pasi siguroi shërbimet e Soualiho Meite dhe Mario Mandzukic, Fikayo Tomori do të jetë nënshkrimi i ardhshëm i Milanit në këtë afat transferimi.

Qendërmbrojtësi anglez pritet të arrijë të shtunën pasdite në Milano për vizita mjekësore.

Tre gazetarë të besueshëm, përkatësisht Fabrizio Romano, Matt Laë dhe Gianluca Di Marzio kanë
konfirmuar se marrëveshja tashëm është arritur

Sipas tyre, është një hua me një mundësi për të blerë me 28 milionë euro.

Kredia është për gjashtë muaj dhe kështu Rossonerët do të duhet të vendosin në verë.

Ligji shton se shpërblimet me një vlerë totale prej 5.6 milionë janë përfshirë në marrëveshje.
Tomori do të mbërrijë në Milano nesër pasdite, për Di Marzio, dhe ai do t’i nënshtrohet testeve të tij mjekësore menjëherë për të përfunduar transferimin.

Ardhja e tij do t’i jepte edhe me shumë siguri mbrojtjes së Milanit në vazhdimin e sezonit.