Monday, January 17, 2022

Atletico e Bayerni ndahen në paqe

Kanë përfunduar edhe gjashtë ndeshjet e tjera të fazës së grupeve të Uefa Chamions League të cilat startuan nga ora 21:00.

Interi ka arkëtuar tre pikë jetike ndaj Borussia Munchengladbach duke triumfuar me rezultat 2-3 duke iu falënderuar golave të Darmian dhe Lukaku (2).

Në këtë grup, gjithçka sa i përket kualifikimit tutje do të vendoset ne xhirone fundit pasi që të katër skuadrat pjesëmarrse kanë mundësi për kualifikim.

Grupin e kryeson Borrusia Munchengladbach me tetë pikë, Reali dhe Shaktari nga shtatë dhe Interi me pesë sosh.

Në ndeshjet tjera, Atletico Madridi dhe Bayerni u ndan ne paqe me rezultat 1-1, Liverpooli triumfoi ndaj Ajaxit me rezultat 1-1 dhe Porto dhe City barazuan pa gola.

Rezultatet tjera ishin këto:

Atalanta – Mijdland 1-1

Marselle – Olympiacos 2-1

Liverpool-Ajax 1 – 0

FC Porto-Manchester City 0 – 0