Alban Fejzullahu

11 POSTS0 COMMENTS

Drenasi hap konkurs për mësues (Dokument)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Drenas ka hapur konkurs për punësimin e 8 mësimdhënësve në shkollat fillore të qytetit dhe të fshatrave, shkruan rajoni.net. Pozitat...

Reali ‘djeg’ Interin, Atalanta e befason Liverpoolin

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve për mbrëmjen e sotme të vlefshme për rrethin e katërt të fazës së grupeve të...

Duda Balje kur e bënë fytyrën kështu krejt deputetët ligen

E ka vënë në qendër të vëmendjes aparenca e saj, dukja dhe linjat fizike, por Duda Balje është shumë më shumë se kaq, shkruan...

Matematikat e Armend Mujës, në një sondazh i dalin 120 për qind

Analisti Armend Muja gjatë një interviste ka kalkuluar përqindjet e një ‘sondazhi’, e që në fund përqindja e votuesve i del 120. Derisa nënkryetari...

Rënditja: Juve në krye, ja sa përfitojnë klubet në Serie A nga sponsorët e fanellave

Edhe pse në një situatë të vështirë financiare për shkak të pandemisë së Covid-19, klubet e Serie A në Itali do të arkëtojnë rreth...

Moti për sot dhe nesër

Situatë e ngjashme meteorologjike do të vazhdojë të mbajë edhe gjatë ditëve vijuese. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IKH) bën të ditur se kjo vie si...

Nipi i Kim Jong-Un u zhduk pas takimit me CIA-n amerikane

Nipi i sundimtarit të Koresë së Veriut Kim Jong-un, Kim Han-sol u pa për herë të fundit në aeroportin e TaipeiT. Dyshohet se Kam Han-sol...

Policia sekuestron armë dhe municione në një fshat të Lipjanit

Policia e rajonit të Prishtinës me qëllim të garantimit dhe ruajtjes së rendit e qetësisë publike si dhe parandalimit të akteve kriminale, ka organizuar...

Prishja e Grupit 6+, Isa Mustafa në takim me komunitetet!

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa po zhvillon një takim me grupin 6+. Indeksonline mëson se takimi po mbahet në Zyrat e LDK-së...

Formacionet bazë të derbit: Drita – Feronikeli

Drita është nikoqir i Feronikelit, sfidë që pritet të sjellë ndeshje mjaftë interesante, e vlefshme për xhiron e 14-të të Superligës së Kosovës. Vendasit synojnë...

TOP AUTHORS

11 POSTS0 COMMENTS
105 POSTS0 COMMENTS
83 POSTS0 COMMENTS

Most Read

QKUK jep detaje për 29-vjeçaren shtatzënë që vdiq sot nga koronavirusi

Vdekja e 29-vjecares shtatzënë, QKUK’ja tregon për përkeqësimin e gjendjes së saj. Zëdhënësi i QKUK’së, Shpend Fazliu, ka treguar detaje lidhur me vdekjen e 29-vjeçares...

Lille dhe Milan ndajnë pikët, avancojnë Arsenal e Leicester!

Lille dhe Milan lanë gjithçka të hapur përsa i përket çështjes së kualifikimit në grupin H të Europa League, pasi nuk shkuan më shumë...

Klinaku kritikon institucionet vendore pas zgjatjes së mandatit të Speciale

Dhomat e Specializuara kanë vazhduar mandatin e Gjykatës Speciale. Lidhur me këtë ka reaguar anëtari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, duke kritikuar institucionet qeverisëse për mos...

FOTO/ Modelja i vë flakën rrjetit me bikinit e vogla

Modelja Amy Willerton po shijon ditët e dimrit me diell në Dubai me të fejuarin e saj Daniel Day dhe vajzën Demelza, 11 muajshe. Ish-ylli...