Sunday, January 23, 2022

Barça dhe Reali mësojnë kundërshtarët e tyre në Copa del Rey

Sot është hedhur shorti për Kupën e Mbretit, ku Barcelona dhe Real Madrid kanë mësuar kundërshtarët e tyre.

Real Madrid dhe Barcelona nuk kanë zhvilluar akoma ndonjë ndeshje në garën e Kupës së Mbretit.

Ndërsa, gjatë ditës së sotme u kuptua se Barcelona do të përballet me UD Cornella më 21 janar, klub ky i cili eliminojë Atletico Madrid në 1/32-tën e finales.

Real Madrid në anën tjetër, do të ketë përballje me klubin e Alcoyano. Këto sfida nuk kanë ndeshje kthimi dhe do të fillojnë më 16 janar.