Sport

“Bombë” nga Italia: Casemiro transferohet në Serie A

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
6:00 / 9 February 2021

Casemiro transferohet në Serie A.

Lajm i bujshëm nga Italia, Casemiro në verë te gjiganti italian për 40 milionë euro.

Te Reali pritet të ketë revolucion pas përfundimit të sezonit, pasiqë skuadra aktuale nuk po bën aspak mirë.

Përveç Zidane, nga Reali pritet të largohen edhe disa yje dhe njëri ndër ta është edhe Casemiro.

Sipas raportimeve të fundit, Juventus synon transferimin e Casemiros dhe Biankonerët kanë përgatitur një ofertë prej 40 milionë eurove.

Andrea Pirlo nuk është i kënaqur me mesfushën dhe e sheh brazilianin si përforcim ideal.

28-vjeçari është i gatshëm të transferohet te Zonja e Vjetër, pasiqë aty do të luaj sëbashku me ish shokun e skuadrës, Cristiano Ronaldo.