Home Featured

Featured

KEDS paralajmëron ndërprerje të rrymës për sot në këto komuna

KEDS ka publikuar orarin për ndërprerje të rrymës për sot në disa komuna. Arsyeja për ndërprerje thuhet se janë punimet e domosdoshme për siguri të...

Vendi me vetëm 30 vdekje nga Covid-19 që nga shfaqja e tij

Islanda është vendi që ka shënuar më së paku vdekje që nga fillimi i pandemisë e deri më sot. Programi i suksesshëm i testimit...

Donte t’i bënte burrit një befasi duke e pritur me të brendshme, papritmas futet në dhomë vjehrri

Një grua ka shpërndarë në profilin e saj në TikTok një video ku ka rrëfeyer një situatë të sikletshme që i ka ndodhur kur...

103 mijë euro në bankë, 66 mijë euro vetura, 250 mijë euro nga kompania e tij – Por Bekim Jashari habitet se si njerëzit...

Kryetari i Komunës së Skënderajt, Bekim Jashari ka marrë pjesë në emisionin me karakter humanitar të Halil Kastratit përmes së cilit u ndihmohet njerëzve...

Gazetari maqedonas thumbon politikanët shqiptar të Maqedonis së Veriut

Ndërtimi i rrugës Shkup-Bllacë tash e disa vite është lënë në harresë nga politikanët shqipatrë të Maqedonisë së Veriut, të cilët nuk po ushtrojnë...

Fotolajm/Foto gjatë trazirave të marsit 2004

Foto të marrura nga Mitrovica Sot.

Ramiz Lladrovci merret me ambasaden në Jerusalem, në Drenas e ka ba ‘fet’

Ramiz Lladrovci, kryetar i Drenasit, përseri merret me punë që nuk janë kompetencë e tij. Tani ka folur për hapjen e ambasadës së Kosovës...

Ish themluesi i UÇK-së dhe ish deputet i VV-së ka ditëlindjen, urohet nga bashkëluftëtarët

Ish-shefi i deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe njëri ndër themeluesit e UÇK-së, Rexhep Selimi, shënon sot 50 vjetorin e lindjes. Ani pse ai gjendet në...

Dega e LDK-së në Vushtrri kundër emërimeve të reja të Xhafer Tahirit në komunë

Anëtarët e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dega në Vushtrri kanë reaguar për emërimet e reja të cilat kanë ndodhur në Komunën...

Superliga rikthehet me tre super ndeshje, vëmendja në Mitrovicë

Sot në kuadër të javës së 24-të të Superligës së Kosovës do të luhen tri ndeshje interesante. Loja më interesante zhvillohet në "Riza Lushta" mes...

Rrëzohet nga skelet vdes në vend puntori i ndërtimtarisë

Një person është rrëzuar nga skelet derisa ishte duke punuar dhe fatkeqësisht ka humbur jetën. Rasti ka ndodhur dje në lagjen Veternik në Prishtinë,...

Zjarrfiksi e shpëton, shqiptari ia kthen me grusht

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur një ditë më parë në Itali ku protgonist është një shqiptarë. 22 vjeçari shqiptar ishte aksidentuar me makinë,...

Most Read