Home Fun

Fun

Shkretëtira e Bardhë, peizazhi i jashtëzakonshëm i Egjiptit

Egjipti, vendi i njohur për piramidat dhe për vendpushimet luksoze si në Mesdhe ashtu edhe në Detin e Kuq, shpesh neglizhohet për një nga...

Qyteza “e mallkuar” që dhe banorët kanë frikë t’i përmendin emrin

E vendosur në kodrat jugore të Italisë, Colobraro duket përmes fotografive si një fshat i përkryer njëkohësisht i çuditshëm. Por ky qytet mahnitës fsheh një...

Hapet virtualisht një letër e rrallë e vulosur 300 vjet më parë

Një letër e shkruar më 31 korrik 1697, nuk arriti kurrë të mbërrijë te marrësi i saj. Letra u gjet, në Holandë, midis viteve...

Ja ku mund të fitoni para me thasë. Zbuloni 6 vendet perfekte për të punuar në Europë!

Ju mund të jeni duke konsideruar një jetë jashtë vendit ose ëndërroni të bëni një lëvizje nëpër Evropë. Bazuar në kritere të ndryshme duke përfshirë...

Kjo grua nuk i ka prerë kurrë flokët që 15 vjet

Jo domosdoshmërisht i duhet të lëshojë flokët e saj jashtë kështjellës, që princi të mund të ngjitet, por sidoqoftë 31-vjeçarja nga Gjermania, Stefanie Classen...

23 metra gjarpër prej dëbore, vepra që duket shumë origjinale

Për shumicën e njerëzve, krijimi i plakut prej dëbore është punë e vështirë, por një familje në Kolorado e çoi këtë “sport” në një...

Kanalet e famshme të Venecias thahen për herë të dytë në tre vjet

Kanalet e famshme të Venecias ishin tharë kësaj fundjave për herë të dytë në tre vjet prej baticave të vogla dhe mungesës së reshjeve...

Të jetosh në “frigorifer”, pamjet e frikshme nga qyteti rus

Disa imazhe të të fokusuara lart tregojnë ndërtesa të mbuluara nga bora dhe akulli në rajonin Sementnozavodsky në Rusi. Në këtë rajon temperaturat janë jashtëzakonisht...

Një lajm i keq për ata që e përdorin këtë “emoji”

Një diskutim i rreptë është zhvilluar në rrjetet sociale për ’emojin’ e shumëpërdorur. Bëhet fjalë për emocionin që paraqet fytyrën duke qeshur me lot. Në...

Si të zgjoheni më lehtë në mëngjes?

5 këshilla që do të iu ndihmojnë në rregullimin e rutinës së gjumit. Për shumë prej nesh është e vështirë që të zgjohemi në mëngjes,...

Gjendet zogu që mendohej i zhdukur që 170 vjet

Një ekip studiuesish nga Indonezia dhe Singapori kanë gjetur prova të ekzistencës të një zogu që mendohej se ishte zhdukur prej kohësh. Në punimin e...

Mësoni pse qeshim gjatë momenteve serioze

Ndodh shpesh që disa njerëz nuk kontrollojnë dot emocionet e tyre dhe mund të qeshin në një ngjarje tramautike apo në një moment serioz....

Most Read