Home Fun

Fun

Hoteli që ka 400 dhoma të lara në flori

‘Dolce Hanoi’ është një ndër hotelet më të pazakontë që mund të keni dëgjuar ndonjëherë. Ai ndodhet në kryeqytetin e Vietnamit dhe është i gjithi...

Kapet një breshkë 158 kilogramëshe

Mbi 150 breshka uji janë në rrezik zhdukje dhe koha e ftohtë ka bërë që shumë prej tyre të zbarkojnë në brigjet e Cape...

Del nga dheu krijesa e çuditshme

Adhuruesit e mistikës dhe risive padyshim që nuk do të shokohen nga ky zbulim. Por për ata që janë mësuar më normalitet, si të...

Djaloshi që jeton me kafshët e egra, ha bar dhe nuk flet

Nëna zemërthyer e djaloshit Ellie, i njohur tashmë si “Mogli” i filmave në jetën reale, ngacmohet nga fshatarët për sjelljen e egër të djalit...

Elefantët ‘e vdekur urie’ detyrohen të hanë plastikë

Në disa pamje që janë shokuar opinionin botëror, tregohen elefantë thuajse të vdekur urie që detyrohen të gërmojnë në mbeturinat urbane për ushqim në...

Gjendet një monolit metali misterioz në shkretëtirën e Utah

Një monolit i çuditshëm metali është zbuluar në shkretëtirën e Utah nga një ekuipazh i helikopterit, duke befasuar autoritetet lokale. Zyrtarët panë objektin “e pazakontë”...

Porsche thyen rekordin botëror Guinness për lëvizjen më të gjatë

Porsche ka thyer rekordin botëror Guinness për lëvizjen më të gjatë të një automjeti elektrik. Instruktori i prodhuesit gjerman të makinave, Dennis Retera përfundoi...

Arkeologët zbulojnë shtëpinë e Krishtit?

Një studiues britanik pretendon se gërmimet në Nazareth të Izraelit kanë nxjerrë gërmadhat e shtëpisë ku u lind Jezu Krishti. Ken Dark, profesor tek...

Zbulohen hambarë drithi të vjetër rreth 4.000 vite

Mendohet se zbulimi do të ofrojë informacione të rëndësishme rreth menaxhimit të grurit dhe sistemit të taksave në atë periudhë në Kinë. Ne pjesët qendrore...

Në këtë vend ju ndalohet rreptësisht të flisni për koronavirusin, mësoni arsyen

Në një lokal në periferi të Romës është e ndaluar rreptësisht të flitet rreth koronavirusit, transmeton abcnews al. Mbi banak është shkruar një mesazh mjaft...

S’është as ShBA’ja e as Shqipëria, ky është shteti i parë që e kishte njohur pavarësinë e Kosovës

Më 17 shkurt të vitit 2008, Kosova shpalli pavarësinë. Por, cili ishte vendi i parë që e njohi Kosovën si shtet? Bazuar në listën e...

A e dini se ekzistojnë vetëm dy vende në Botë që nuk shesin Coca-Cola?

akti argëtues i ditës. Koreja e Veriut dhe Kuba janë vendet e vetme që nuk mund të blini Coca-Cola, shkruan “BBC”. Pavarësisht se ku shkoni, është...

Most Read

Edhe në Skenderaj po zbatohet “ora policore” (FOTO)

Që nga dita e djeshme edhe komuna e Skenderajt i’u është nënshtruar masave të reja rreth lirisë së lëvizjes nga Qeveria e Kosovës. Njësoj si...

Mblidhet nëndega e PDK-së në Drenas – nuk respektohen masat anti-pandemi (FOTO)

Sonte është mbledhur nëndega e Partisë Demokratike të Kosovës në Arllat. Kështu ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci. Në llogarinë e...

Osmani ndanë “Urdhrin e Lirisë” për Rifat Jasharin

Rifat Jasharit i është ndarë Urdhri i Lirisë nga U.D e Presidentit, Vjosa Osmani. Kjo është bërë e ditur me anë të një postimi një...

Sylejman Selimi deklarohet për herë të parë për Specialen, ja çfarë thotë

Ish-komandanti i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi, ka thyer heshtjen lidhur me çështjen e Gjykatës Speciale. “Pas 23 vitesh, të përballesh me...