Home Qendrore

Qendrore

Ankohet shefi i Skenderajt: Ka dështuar shteti me Kullat e familjes Jashari

Për kryetarin e komunës së Skenderajt është absurde se si shteti 21 vjet pas luftës, nuk ka arritur ende të bëjë konservimin e kullave...

Publikohen disa fotografi të rralla të Adem Jasharit, shihet i veshur kuq e zi

Në rrjete sociale janë publikuar disa fotografi të komandantit legjendar, Adem Jashari, ku shihet i veshur kuq e zi. Komandanti legjendar Adem Jashari sot po...

Hoti: Sot ditë feste për gjithë shqiptarët

Kryeministri Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministrat Tahiri e Selmanaj, ka bërë Homazhe tek Kompleksi Memorial “Adem Jashari”në Prekaz, homazhe te monumenti i heroit...

Bëhen homazhe para shtatores së komandantit legjendar Adem Jashari

Mëngjesin e sotëm, kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, humanistin Halil Krastrati, kampionin e boksit, Haxhi Krasniqi dhe nënkryetarin Nuredin Lushtaku kanë bërë...

Ditëlindja e komandantit legjendar Adem Jashari

Komandanti legjendar Adem Jashari sot po të ishte gjallë do t’i bënte 65 vjet. Ai ka lindur më 28 nëntor të vitit 1955 në Prekaz...

23 vjet nga dalja publike e UÇK-së në skenë

Sot u bënë 23 vjet nga dalja e parë në skenë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). 28 Nëntori nuk shënon vetëm festën e Ditës...

Ndryshon moti, borë e shi në fundjavë

Nga dita e diel, më ftohtë dhe rënie e temperaturave. Mundësi për reshje të dobëta shiu e bore. Në vise malore borë. Situatës të motit...

“Boll paske jetu dhe ma msheli telefonin”, ish-minatori thotë se kështu i tha drejtori pasi ia ndalën oksigjenin në Spital

Ish-punëtori i Trepçës, Sokol Begu, qe katër vjet është i varur nga kjo bombolë e oksigjenit, pasi që vuan nga sëmundjet kronike të mushkërive...

Rrëfimi i dhimbshëm i Makfire Bretovcit për vrasjen e djalit 6 vjeçar nga policia serbe!

Dokumentari “Expose” prodhim i “Gazeta Blic” sjell këtë javë rrëfimin e dhimbshëm të familjes Brestovci nga Ferizaj, familje kjo e cila në natën e...

Fjalët e fundit të mësuesit Halit Geci: Edhe nëse vdes, po ndjehem pjesë e djemve që po luftojnë për liri

Janë bërë 23 vjet që nga vrasja e mësuesit Halit Geci dhe betejës së parë frontale të UÇK-së me forcat serbe. Hysen Geci, dëshmitari i...

A e shkeli Vjosa Osmani Kushtetutën kur i shkarkoi konsujt?

Sipas Demokracia Plus, u.d e Presidentit Vjosa Osmani e ka shkelur Kushtetutën, kur ka vendosur të shkarkojë konsujt. Juristi Ehat Miftaraj thotë vetëm se...

Qeveria merr vendim: E hëna ditë pune

Qeveria e Republikës së Kosovës ka sqaruar opinionin publik se dita e hënë, 30 nëntor 2020, do të jetë ditë e rregullt e punës. Sipas...

Most Read

Specialja fton edhe një ish-ushtar të UÇK-së

Edhe një ish-ushtar i UÇK-së merr ftesë nga Specialja. Naim Kadolli, ish-ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka njoftuar se ka marrë ftesë nga Specialja. Thotë...

Benevento e ndal Juventusin

Juventusi nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 me Beneventon në xhiron e nëntë të kampionatit italian, Serie-A. Gjithçka sa i përket rezultatit...

Habit moderatorja shqiptare: Shkova të hiqja fëmijën, nuk i thashë bashkëshortit

Moderatorja Gerta Gixhari ishte e ftuar së fundmi në "Glamour Zone", me Ester Bylykun. Gjatë intervistës, ajo rrëfeu shumë të pathëna të jetës profesionale dhe...

Edhe pse 55 vjeç aktorja nuk heq dorë nga bikini

Aktorja dhe biznesmenia 55 vjeçare britanike Liz Hurley,  që ka krijuar linën e saj të rrobave të banjës ‘Elizabeth Hurley Beach’ nuk humbet rastin...