Home Qendrore

Qendrore

Ironizimi i Ganimetr Musliut, e quan ‘Mimoza llastica’ Vjosa Osmanin

Musliu e PDK-së e quan ‘Mimoza llastica’ Vjosa Osmanin. Ish-deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka ironizuar me paraqitjen e djeshme të Albin Kurtit dhe Vjosa...

Lladrovci: Nuk jam pjesë e hartimit të listës së kandidatëve për deputetë nga PDK-ja në Drenas

Kreu i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka thënë se nuk është pjesë e hartimit dhe përpilimit të listës së kandidatëve për deputetë nga...

Si u keqpërdorën, u mashtruan dhe u harruan Jasharët!

Në një postim në Facebook, analisti Fitim Salihu ka thënë se Jasharët u keqpërdorën për poena politikë, “VV-ja e ka përmendur Murat Jasharin për...

A do të mund të votojnë të akuzuarit nga Specialja?

Nga DHSK thonë se do ta adresojnë çështjen e votimit në përputhje me ligjet dhe rregulloret e Kosovës që lidhen me zgjedhjet. Janë zgjedhjet e...

Kurti e refuzoi, por dikush tjetër nga VV-ja e fton në debat televiziv Enver Hoxhajn

Pavarësisht heshtjes së liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit ndaj ftesës së Enver Hoxhajt nga PDK-ja për debat televiziz, është një zyrtar tjetër i kësaj...

Gent Cakaj dhe Vlora Çitaku se bashku, a po hyjnë ish-ministri dhe ish-ambasadorja në listën e PDK-së?

Ish-ambasadorja e Kosovës, Vlora Çitaku ka publikuar një fotografi me ish-ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj. Kjo fotografi e publikuar nga Çitaku në profilin e...

Vlora Dumoshi deputete e ardhshme në Kuvendin e Kosovës

Ministrja për Kulturë, Rini dhe Sport është kandiduar nga Lidhja Demokratike e Kosovës kandidate për deputete në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Dumoshi, aktualisht është...

LDK dënon manipulimin dhe keqpërdorimin e diasporës nga Vetëvendosje

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) është e shqetësuar nga akti i sotëm i aktivistëve të  Lëvizjes Vetëvendosje të cilët krijuan faqe online për të manipuluar...

Pamje nga vendi i ngjarjes në aksidentin ku dyshohet se humbën jetën 4 kosovarë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Rubik mbrëmjen e sotme. Dyshohet se në këtë aksident kanë mbetur të vdekur 4 persona dhe një...

Aksidenti në rrugën e Kombit, dyshohet për katër viktima dhe një fëmijë në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Rubik mbrëmjen e sotme. Dyshohet se në këtë aksident kanë mbetur të vdekur 4 persona dhe një...

Zogaj: Ende pa e themeluar si parti, Osmani e braktisi iniciativën e saj

Analisti politik dhe njohësi i zhvillimeve, Petrit Zogaj, ka reaguar pasi Vjosa Osmani dhe Albin Kurti kanë nënshkruar një marrëveshje politike për të garuar...

Kandidimi i Vjosa Osmanit për presidente, vjen reagimi nga familja Jashari

Është arritur marrëveshja për koalicion parazgjedhor mes VV’së dhe Vjosa Osmanit. Kurti lavdëroi Osmanin për punën e kryer si presidente në detyrë dhe u...

Most Read