Home Qendrore

Qendrore

E harrojnë Murat Jasharin: Zyrtare, Vjosa Osmani kandidate e Vetëvendosjes për presidente

Marrëveshja e Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit ka si pikë të veçantë edhe çështjen e presidentit, raporton Gazeta Express. Kjo është konfirmuar në një konferencë...

Bashkë me anti-Rugovistin, Vjosa Osmani thotë se do ta ndjekin rrugën e Ibrahim Rugovës

Vetëvendosja e Albin Kurtit dhe Iniciativa “Guxo” e Vjosa Osmanit do të garojnë në një listë të përbashkët në zgjedhjet e 14 shkurtit, raporton...

Rashit Qalaj aderon në PDK

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka aderuar në PDK, raporton Gazeta Express. Lajmin e ka bërë të ditur kandidati për kryeminsitër nga PDK-ja,...

Ekskluzive: Nesër masat e reja, ndryshon orari, lajm i mirë edhe për gastronominë

Nga nesër në Kosovë pritet të ketë masa të reja karshi situatës pandemike në vend. Paralajmërimin për këtë e kishte dhënë ministri i Shëndetësisë, Armend...

Këta janë kandidatët për deputetë nga dega e PDK-së në Drenas, iu prin Ferat Shala

Tashmë kur kanë mbetur edhe pak kohë për dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetë nga partitë politike në KQZ, subjektet politike janë në...

Albin Kurti ende nuk i kthen përgjigje Enver Hoxhajt për debatet televizive

Dje, kandidati i PDK-së për kryeministër, Enver Hoxhaj ka bërë ftesë publike ndaj Albin Kurti nga VV që të ballafaqohen në pesë debate. “Debati është...

Ja çfarë nuk duhet të bëni dy ditë përpara dhe pas vaksinës kundër Covid-19

Prej disa ditësh edhe në Shqipëri ka nisur vaksinimi kundër COVID-19. Ekspertët e shëndetit apelojnë njerëzit që të kenë kujdes përpara dhe pas vaksinimit. Këshilla e...

Dy anëtarë të PDK-së nga Drenasi dhe Shtimja i bashkohen Nismës

Dy anëtar të PDK-së, njëri nga Shtimja dhe tjetri nga Drenasi i janë bashkuar Nismës Socialdemokrate. Selim Krasniqi nga Shtimja dhe Bekim Muja nga Drenasi...

“Rron Gjinovci ka qenë në marrëdhënie pune me Hashim Thaçin”

Ish-këshilltari i ish-presidentit Hashim Thaçi, Adil Behramaj ka thënë se Rron Gjinonvci për dy vite ka qenë në marrëdhënie pune me Thaçin si i...

Ndodh në Kosovë, qytetarit i bie bora në kokë e rrëzon për toke

Një qytetari nga Kamenica dita nuk i shkoi edhe aq mirë. Qytetarit, Fadil Rama. mbi kokën e tij i ra një grumbull bore që e...

Mjeku shqiptar bëhet baba pas 32 vitesh pritje, rrëfen emocionet!

Skënder Murtezani është një epidemiolog shqiptar i njohur në SHBA. Pesë ditë më parë, ai është bërë baba pas 32 vitesh pritje. Lajmin e...

Dega e AKR-së në Skenderaj zgjedh u.d kryetarin

Qendra e Aleancës Kosova e Re në Prishtinë ka marrë vendim për emërimin e Pajazit Isufit, asamblist në Kuvendin e Skenderajt, koordinator të degës...

Most Read