Home Qendrore

Qendrore

Presidentja s’ndalet, ndalon konkurset e reja në Zyrën e Presidencës!

Ushtruesja e detyrës e presidentes së shtetit, Vjosa Osmani ka marrë vendimin e radhës. Indeksonline mëson se ajo ka miratuar pezullimin e të  gjitha konkurseve...

Dalin rezultatet e 1.903 mostrave, ky është numri i të prekureve me COVID-19

1.903 TESTIME, 553 TË SHËRUAR DHE 775 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private...

Petkoviq mohon se Kosova nuk ia ndaloi vizitën Vuçiqit: E anuluam vet

Petkoviq thotë se Kosova nuk i ndaloi vizitën Vuçiqit: E anuluam vet. Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq,...

Hoti i reagon Haradinajt për hyrjen e Vuçiqit në Kosovë: Vendimet për Qeverinë i marr unë

Hoti i reagon Haradinajt për hyrjen e Vuçiqit në Kosovë: Vendimet për Qeverinë i marr unë. Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti është pyetur sot para...

Dy hoxhallarët e Drenasit kanë versione krejt të ndryshme kur pyeten pse u rrahën mes vete

Një përleshje fizike ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Drenas në mes të dy imamëve të Bashkësisë Islame të Kosovës – hoxhës Osman...

Drenasi hap konkurs për mësues (Dokument)

Drejtoria Komunale e Arsimit në Drenas ka hapur konkurs për punësimin e 8 mësimdhënësve në shkollat fillore të qytetit dhe të fshatrave, shkruan rajoni.net. Pozitat...

Ja si do jetë moti sot dhe në ditët e ardhshme

Deri në fundjavë mot stabil, pa ndryshime. Orëve të mëngjesit ngrica dhe kushte për mjegull në ultësira. Të hënën më ftohtë, mundësi edhe për...

Djali kanos prindërit me granatë dore: Më jepni para, ose e hedh në ajër

Njësiti policor ka arrestuar një person të dyshimtë në Fushë-Kosovë, pasi që i njëjti ka kanosur me një granatë dore ‘se nëse prindërit e...

Ditë zie për Sami Lushtakun, i vdes një i afërm i familjes

Dita e sotme për ish-Kryetarin e Komunës së Skenderajt është një nga ditët më të trishtuara. Ai ka bërë të ditur përmes një foto në...

Matematikat e Armend Mujës, në një sondazh i dalin 120 për qind

Analisti Armend Muja gjatë një interviste ka kalkuluar përqindjet e një ‘sondazhi’, e që në fund përqindja e votuesve i del 120. Derisa nënkryetari...

Vjosa Osmani nga posti i konsullit e shkarkoi edhe djalin e zyrtarit të lartë të PDK-së

Pos djalit të deputetit Haxhi Shala, njëri nga të shkarkuarit nga Vjosa Osmani, është edhe djali i zyrtarit të lartë të PDK-së, Isni Kilajt. Fjala...

Emrat e tre konsujve të tjerë që i shkarkoi Vjosa Osmani

U.d. e Presidentit, Vjosa Osmani ka shfuqizuar katër dekrete për konsujt në Pragë, Lubjanë, Shkup e Tiranë. Bashkë me djalin e deputetit Haxhi Shala,...

Most Read