Home Rajoni TV

Rajoni TV

I mituri nga Skenderaj kapet nga kamera duke vozitur veturën për në shkollë

Një ngjarje e pazakontë është kapur sot nga kamerat në Skenderaj, raporton Gazeta Express. Derisa banorët po ankoheshin se rruga e tyre është pa trotuar...

Ky asambleist i Prishtinës është i dyshuar për krime lufte ndaj shqiptarëve

Familjarët e viktimave, thonë se për krimet e Trajko Slavkovic, dëshmuan edhe në Tribunalin e Hagës Asamblistët kishin zënë vendin dhe seanca pritej të niste. Por,...

U rrahen para pesë dite, publikohen pamjet ku disa persona e sulmojnë trajnerin e fitnesit në Gjilan

Një rrahje mes katër personave ka ndodhur me datë 23 shkurt në një fitnes në rrugën “Adem Jashari” në Gjilan, shkruan Gazeta Sinjali. Burimet e...

Pamje të rralla nga varrimi i 24 civilëve të vrarë në Likoshan e Çirez

Sot bëhen 23 vjet nga fillimi i luftës në Kosovë, e cila kishte nisur në fshatrat e Drenicës, Likoshan dhe Çirez, ku te vendi...

Familja prej 18 anëtarësh serrën e shfrytëzon si stallë për bagëti, aplikuan për subvencione por nuk u ndihmuan

Familja Ilazi prej 18 anëtaresh nga fshati Debëllde e Vitisë, serrën e shfrytëzon si stallë për lopë. Kjo për shkak të mungesës së kushteve për...

A do ti hani përsëri virshllet pasi ta shikoni këtë video?

Virshllet janë një ushqim shumë popullor në shumë vende. Por, pavarësisht nga varietetet e ndryshme, mund të jetë shumë e vështirë të gjeni një...

Pamje të rënda: 23 vjet nga masakra në Çirez dhe Likoshan

Pamje të rënda: 23 vjet nga masakra në Çirez dhe Likoshan

Qesharake, diplomatët rusë u larguan nga Koreja e Veriut duke shtyrë trenin

Një grup diplomatësh rusë dhe familjet e tyre u detyruan të largoheshin nga Koreja e Veriut me ndihmën e makinerive hekurudhore  e cila ishte...

E rrezikshme: Nget traktorin në anën e kundërt të autostradës Mitrovicë – Vushtrri

Nget traktorin në anën e kundërt të autostradës Mitrovicë – Vushtrri. Makina të tilla të rënda bujqësore, njihen për punë mjaftë cilësore. Por, ngasësi i një...

Vjosa Osmani tregon cili ka qenë momenti më qesharak në parlament

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka treguar cili ka qenë momenti më qesharak në parlament. Përmes 50 pyetjeve në emisionin Prive realizuar javë...

Axha kosovar ia huq, në mes dy Golf 4-shave, e zgjedhë të huajin

Një moment komik është kapur para shkollës “Isa Boletini” në Podujevë. Axha kosovar i gjendur para dy veturave të modelit Golf 4, e zgjedhë...

Most Read