Home Sport

Sport

“Dardanët” sot luajnë një nga ndeshjet më të rëndësishme

Kombëtarja e Kosovës në basketboll sot e zhvillon një nga ndeshjet më të rëndësishme. Dardanët do të përballen me Islandën, në takimin që zhvillohet në...

Eriksen me valixhet gati, Arsenali gati ta rikthejë në Londër

Aventura e Christian Eriksen me fanellēn e Interit është drejt fundit dhe kjo është konfirmuar jo vetëm nga marrëdhënia e tij e ftohtë me...

Ballkani ja vazhdon kontratën gjashtë futbollistëve, në mesin e tyre edhe Blendi Baftiu

Lideri i Superligës, Ballkani, ka vazhduar kontratat lojtarëve kryesor të ekipit. Këtë e ka konfirmuar klubi nga suhareka përmes rrjetit social Facebook. Futbollistët që kanë rinovuar...

Superliga rikthehet me derbin e zjarrtë Gjilani-Drita

Skuadra elitare do të rikthehen këtë fundjave me ndeshjet e javës së 15-të, raporton RTKLive.com. Padyshim se ky vikend parashikohet të jetë i ‘nxehtë’ pasi...

Liverpooli synon transferimin e Jadon Sanchos

Jadon Sancho vazhdon të jetë njëri nga futbollistët më të pëlqyer në Evropë nga skuadrat e mëdha. Talenti i madh anglez është duke kaluar nëpër...

Juventusi e do me ҫdo kusht yllin e Manchester Unitedit

Juventusi e do në skuadrën e tij lojtarin e Manchester Unitedit. Donny van de Beek iu bashkua Manchester Unitedin nga Ajaxi gjatë afatit kalimtar veror. Mesfushori...

Milot Rashicës i bie vlera në tregun e transfereve

Një vit më herët, më saktësisht në dhjetor të vitit 2019 vlera e Rashicës kishte arritur në 35 milionë euro nga ‘Transfermarkt’, pasi edhe...

Shtyhet shorti i 1/16 së Kupës, hidhet pas 15 dhjetorit

Shorti i Kupës i raundit të 1/16 së finales është shtyrë dhe do të hidhet pas përfundimit të stinorit vjeshtor të Ligës së parë,...

“Messi në La Liga sërish? Do doja edhe Mourinho, Klopp e CR7…”

Presidenti i La Liga, Javier Tebas, i është rikthyer temës së largimit të Lionel Messi nga Barcelona dhe i mëson idesë së tij që...

Lorenzo Pellegrini do të vazhdoj me AS Romën

Lorenzo Pellegrini është duke pritur për të nënshkruar kontratën e re me Romën. Mesfushori italian është njëri nga më të mirët në Serie A, teksa...

Elsaid Hysaj pranë largimit nga Napoli, zgjedh skuadër të re

Elseid Hysaj duket se ka vendosur përfundimisht për të ardhmen e tij. Koha e karantinës po i shërben më shumë për të kthjelluar më mirë mendimet...

Lille dhe Milan ndajnë pikët, avancojnë Arsenal e Leicester!

Lille dhe Milan lanë gjithçka të hapur përsa i përket çështjes së kualifikimit në grupin H të Europa League, pasi nuk shkuan më shumë...

Most Read

Mblidhet nëndega e PDK-së në Drenas – nuk respektohen masat anti-pandemi (FOTO)

Sonte është mbledhur nëndega e Partisë Demokratike të Kosovës në Arllat. Kështu ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci. Në llogarinë e...

Osmani ndanë “Urdhrin e Lirisë” për Rifat Jasharin

Rifat Jasharit i është ndarë Urdhri i Lirisë nga U.D e Presidentit, Vjosa Osmani. Kjo është bërë e ditur me anë të një postimi një...

Sylejman Selimi deklarohet për herë të parë për Specialen, ja çfarë thotë

Ish-komandanti i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi, ka thyer heshtjen lidhur me çështjen e Gjykatës Speciale. “Pas 23 vitesh, të përballesh me...

Specialja fton edhe një ish-ushtar të UÇK-së

Edhe një ish-ushtar i UÇK-së merr ftesë nga Specialja. Naim Kadolli, ish-ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka njoftuar se ka marrë ftesë nga Specialja. Thotë...