Home Uncategorized

Uncategorized

Të jetosh në “frigorifer”, pamjet e frikshme nga qyteti rus

Disa imazhe të të fokusuara lart tregojnë ndërtesa të mbuluara nga bora dhe akulli në rajonin Sementnozavodsky në Rusi. Në këtë rajon temperaturat janë jashtëzakonisht...

Ramiz Lladrovci e Bekim Jashari ‘mbyten’ duke pritur Vjosen e Albinin, nuk e dinin rrugën për Qirez!

Bekim Jashari dhe Ramiz Lladrovci janë ‘mbytur’ duke pritur ‘presidenten’ Vjosa Osmani dhe ‘kryeministrin’ Albin Kurti, të dielën, për të bërë homazhe në kompleksin...

Inxhe, lum burri që të paska!

Teksa prisja autobusin me linjën 4, e që shkon për në Gërmi, në stacionin afër Gjimnazit “Sami Frashëri” në Prishtinë, disa të rinj i...

Qytetarët e Drenasit për inat të Ramiz Lladrovcit votuan kandidatët e PDK-së nga Skenderaj

Gjashtë kandidate të PDK-së të komunës së Skenderajt kanë siguruar ulëse në Kuvendin e Kosovës që ka dalë pas zgjedhjeve të 14 shkurtit, derisa...

Gëzim Kelmendi, politikan shembull

Gëzim Kelmendi në një postim të tijin në facebook, ka bërë thirrje dha ka dhënë shembull për unitet dha bashkimin në mes vete, duke...

Fillojnë lirimet nga detyra në Partine Demokratike te Kosoves

Lulzim Shoshi është liruar nga pozita e kryetarit të degës së PDK-së në Istog. Gjithashtu jane liruar edhe një pjesë e kryesisë. E pozita e...

Pse po kundershtohet Bekim Jashari

Shkruan: Azem Gashi, asamblist në Kuvendin Komunal të Skenderajt Siç duket nuk ka zhvillime që ndodhin në Komunën e Skenderajt e që nuk merren si...

Pse po kritikohet Bekim Jashari

Shkruan: Azem Gashi, asamblist në Kuvendin Komunal të Skenderajt Siç duket nuk ka zhvillime që ndodhin në Komunën e Skenderajt e që nuk merren si...

Kandidati i LVV-së për deputet nga Skenderaj befasohet nga numri i votave që ka mbledhur, por ka një shqetësim

Kandidati për deputet nga radhët e VV-së, Liri Loshi përmes një shkrimi në facebok ka treguar për votat që ka arritur të i fitojë...

Familja heroike Jashari, po rrit një yll të ri futbolli

Familja heroike Jashari nuk njihet vetëm si simbol i Lirisë në Kosovë. Në mesin e pasardhësve të komandatit Adem Jashari, po rritet një futbollist...

Parashikimi më i sakt i zgjedhjev deri më tani nga një qytetar i thjeshtë

Sadik Sadiku, është një qytetar i Komunës së Skenderajit, i cili ka kryer studimet në degën e Historisë në Universitetin “Hasan Prishtina”. Ai njihet...

Policia konfiskon një armë në Drenas

Raportohet se njësiti policor nga i dyshuari mashkull kosovar në Drenas ka konfiskuar armën –pushke gjuetie me tre fishekë. Nuk raportohet për të arrestuar. Me vendim...

Most Read