Lajme

Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
7:08 / 24 February 2021

10:00
Agjencia e Kosovës për Akreditim (AKA) dhe Projekti për Arsim të Lartë, Hulumtim dhe Shkencat e Aplikuara Plus (HERAS+), bën prezentimin e Manualit për Ekspert të mbështetur nga HERAS Plus. (Hotel Sirius)

10:00
Mbahet ceremonia e shpërndarjes së çertifikatave të auditorëve të energjisë. Të pranishëm në ceremoni do të jenë Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit (MEA), Muharrem Nitaj dhe Rektori i Universitetit të Prishtinës (UP), Naser Sahiti. (Objekti i MEA-së, kati IV)

10:15
Në Gjykatën e Apelit mbahet seanca për shqyrtimin e ankesës për rritjen e dënimit për rastin e Kujtim Veselit. (Gjykata e Apelit)

11:00
Shoqata “Miqtë e Amerikës”, mban aktivitet në solidarizim të viktimave nga Covid- 19 në ShBA. (Bulevardi Bill Clinton- Prishtinë)

11:00
Mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes së rastit ndaj krerëve të veteranëve të UÇK-së Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. (Hagë)