Sport

‘Dardanët’ sfidojnë Spanjën, Suedinë, Greqinë dhe Gjeorgjinë

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
5:57 / 7 Dhjetor 2020

Eshtë tërhequr shorti për kualifikueset e Kupës së Botës ‘Katari 2022’, raporton RTKLive.com.

Shorti deshi që Kombëtarja e Kosovës të jetë pjesë e grupit B, grup tejet i vështirë për ‘Dardanët’.

Kosova në këtë grup do të përballet me kombëtaret e mëdha si Spanja, Suedia, Greqia dhe Gjeorgjia.