Sunday, January 23, 2022

Dembele shërohet nga lëndimi, rikthehet në stërvitje

Sulmuesi i Barcelonës, Ousmane Dembele është rikthyer në stërvitjen të plotë këtë javë.

Francezi është duke vazhduar me lëndimet afatgjatë, që kanë shkaktuar të humb plotë 84 ndeshje, transmeton lajmi.net.

Lëndimi i fundit ishte ndaj Cadizit në muajin e kaluar.

Sipas Marca, Dembele është rikthyer në stërvitje dhe mund t’i bashkohet skuadrës në ndeshjet e javëve të ardhshme.

Ai do mungojë më shumë mundësi ndaj Real Valladolid, por mund të rikthehet në vikend ndaj Eibarit.