Lajme

Ditë zie për kinematografinë kosovare: Vdes Vjosa Berisha, luftoi mbi një vit me kancerin

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
1:55 / 23 Qershor 2022

Producentja e njohur dhe organizatorja e aktiviteteve kulturore, si ‘Pri Film Fest’, ka vdekur sot pas një beteje mbi një vit me kancerin.

Vjosa, përndryshe, ka qenë pjesë e kinematografisë kosovare për një kohë të djatë, si regjisore dhe producente, derisa kishte diplomuar në Fakultetin e Arteve në Universitetin e Prishtinës.