Sport

Dortmundi kërkon 250 milionë euro për Haalandin

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
1:01 / 19 March 2021

Borussia Dortmund është i gatshëm ta lërë të largohet Erling Haalandin.

Por, vetëm nëse një klub paguan 250 milionë euro.

Ky është lajmi që ka dhënë gazetari dhe drejtuesi i ‘El Chiringuito de Jugones’, Josep Pedrerol.

“DORTMUND kërkon 250 milionë euro për HAALAND”, ka thënë ai.

Real Madrid, Manchester City, Barcelona, Manchester United, që të gjithë këto klube të mëdha e duan sulmuesin e talentuar, por në këtë kohë krize shkaku pandemisë, nuk do të shpenzojnë aq shumë para për një futbollist.