Sport

Drita fiton derbin ndaj Gjilanit më rikthim sensacional

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
2:57 / 29 Nëntor 2020

Drita e ka fituar derbin më të madh në vendin tonë, kundër Gjilanit, me rezultat 2-3, sot në kuadër të javës së 15-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Kampionët në fuqi mundën Gjilanin më një rikthim sensacional. Ky derbi edhe pse u zhvillua pa tifozë, megjithatë, futbollistët që ishin në terren shfaqen lojë mjaft të mirë dhe me plotë pesë gola të realizuara.

Dy golat për Gjilani i realizoi Nikac, kurse Drita e siguroi fitoren me golat e realizuar nga Namani, Fazliu dhe Haxhimusa.