Sport

Drita ndalet nga Arbëria, Drenica merrë pikë në Mitrovicë

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
11:32 / 14 Dhjetor 2020

Drita nuk arriti të shfrytëzojë maksimalisht gabimin e Ballkanit këtë javë, duke barazuar ndaj Arbërisë 1-1 në shtëpi.

Kampioni aktual, ishte në epërsi në pjesën e parë me golin e realizuar nga Kastriot Rexha.

Në pjesën e dytë, Arbëria u lëshua në sulm dhe trysnia e tyre u shpërblye. Hamdi Namani në minutën e 75-të, shënoi autogol.

Në ndeshjen tjetër Trepça ’89 – Drenica u mbyll poashtu baras por pa gola.

Për ‘kuqezinjtë’ kjo ishte pika e parë e fituar pas 5 humbjeve rresht në Superligë. Trepça ’89 mbetet në vendin e 8-të me 21 pikë, ndërsa e 9-ta me 19 pikë.

A