Lajme

E dhimbshme: Vdes futbollisti 17-vjeçar i KF Gjakova

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
9:31 / 15 February 2021

Futbollisti i KF Gjakove, Elirion Shabanaj, ka vdekur sot në moshën 17-vjeçare.

Kjo u bë e ditur përmes një njoftimi nga klubi i futbollit ku Shabanaj ishte i angazhuar, shkruan Reporteri.net.

Nga klubi ai përshkruhet si djalë i disiplinuar dhe futbollist shumë i talentuar.

Ky është njoftimi i plotë:

Njoftim

Njoftojmë të gjithë dashamirët e klubit dhe futbollistët e të gjitha gjeneratave se sot ndërroi jetë në moshën 17 vjeqare futbollisti ynë ELIRION SHABANAJ i cili ishte shembull për të tjerët si djalosh i diciplinuar por edhe futbollist shumë i talentuar i Kf.Gjakova.

Ngushllime familjes Shabanaj

K.F Gjakova