Lajme

Ekskluzive: Blerim Kuçi jep dorëheqje nga pozita e ministrit

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
7:16 / 13 Janar 2021

Ministri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Blerim Kuçi ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij.

Lajmi.net mëson se Kuçi ka dhënë sot dorëheqje nga pozita e ministrit të Ekonomisë dhe Ambientit. Arsyet e dorëheqjes  nuk dihen ende.

Lajmi.net ka tentuar të marrë një përgjigje nga Kuçi, mirëpo i njëjti nuk është përgjigjur në telefon. Po ashtu, përgjigje s’kanë dhënë ende as nga Qeveria e Kosovës.