Sport

Ekskluzive: Talenti i madh i Baselit pranon ta përfaqësoj Kosovën

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
6:31 / 15 Dhjetor 2020

Trajneri i Kombëtares së Kosovës Bernard Challandes së bashku me zyrtarët e Federatës së Futbollit javën e kaluar kanë zhvilluar takim me mesfushorin Orges Bunjaku dhe babain e tij.

Burime të Indeksonline, bëjnë të ditur që futbollisti i Baselit ka pranuar të luaj me Kosovën.

19 vjeçari ka qenë pjesë e grupmoshave U17 dhe U19 të Zvicrës.

Bunjaku ka debutuar si 18 vjeçar në elitën e futbollit zviceran me Baselin.

Sivjetka regjistruar 8 paraqitje në të gjitha gara, duke debutuar edhe në Ligën e Evropës kundër CSKA Sofiës.