25.8 C
New York

Ylli shqiptar i Dortmundit i bashkohet kombëtares së Kosovës

Published:

- Advertisement -

Ka lindur në Wuppertal të Gjermanisë, ka gjak dhe origjinë nga Skënderaj dhe tashmë vjen me qëllimin e madh që ta bëj krenare Kosovën.

Rilind Hetemi do të jetë ardhja e madhe te Kosova U21 për ndeshjet e marsit, mëson ekskluzivisht GazetaBlic Sport.

- Advertisement -

Hetemi do t’i bashkohet kombëtares së Kosovës U-21 për ndeshjet miqësore ndaj Katarit me 26 dhe 29 mars në Doha.

Hetemi është 19 vjeçar dhe ka shkëlqyer vazhdimisht me paraqitjet e tij te grupmoshat e klubit gjigant gjerman, Borussia Dortmund.

Ai ka qenë te grupmoshat e Gjermanisë U15 dhe U16 si dhe është shpallur kampion me skuadren U-19 të Dortmundit.

- Advertisement -

Padyshim se afrimi i tij tek kombëtarja e Kosovës U-21 do të sjellë energji të re dhe Hetemi do të jetë kualitet shtesë për shpresat e Kosovës.

Artikuj të ngjashëm

Artikujt e fundit