Sport

Emergjencë totale në mbrojtje, Roma në hall për ndeshjen ndaj Cluj!

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
6:29 / 24 Nëntor 2020

Mbrojtja e Romës është në emergjencë totale para ndeshjes së raundit të 4-t të fazës së grupeve në grupeve në Europa League ndaj rumunëve të Cluj. Chris Smalling të cilin trajneri Fonseca sapo e kishte rikuperuar ka probleme në gjurin e majtë dhe do të jetë jashtë për ndeshjen e të enjtjes, ashtu si edhe Mancini i cili ka pësuar një dëmtim muskular.

Të njëjtin fat pritet të ketë edhe Ibanez i cili gjithashtu vuan nga një tërheqje muskulare. Duke i shtuar kësaj liste edhe mungesat e Kumbullas dhe Fazios të cilët ende nuk kanë fituar betejën me COVID-19, i vetmi qëndërmbrojtës në dispozicion të Fonsecas për ndeshjen e radhës është braziliani Juan Jesus, dhe duke patur parasysh skemën me tre qëndra me të cilën luan trajneri portugez i verdhekuqëve, Fonsecas i duhet të përshtasë dy lojtarë jashtë rolit për takimin e radhës.