Sport

Eric Garcia të Barcelona, e konfirmon Pep Guardiola

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
1:03 / 1 March 2021

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka konfirmuar se EricGarcia do jetë lojtar i Barcelonës.

EricGarcia do veshë fanellën e Barcelonës sezonin e ardhshëm, këtë e ka konfirmuar Pep Guardiola.

Guardiola tha se EricGarcia do luajë në Barcelonë dhe vlerësoi kualitetin e lojtarit ku shprehi keqardhjen që nuk e ka inkuadruar në dy ndeshjet e fundit.

“EricGarcia është si një dalë për mua, ai ishte qendërmbrojtësi më i mirë pas karantinës”, tha ai.

“Ai do të luajë në Barcelonë dhe ai nuk është një lojtar mesatar, është një super-lojtar”, tha Guardiola.

“Ai nuk ishte përzgjedhur në dy javët e fundit dhe kjo gjë ma theu zemrën”, përfundoi Pep Guardiola.