Lajme

Fadil Nura viziton punimët e projektit qe do t’i jep pamje madhështore qytetit!

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
10:42 / 22 Qershor 2022

Kanë nisur zyrtarisht punimet e projektit që ka për qëllim rregullimin e pjesës në rrugën “Ilaz Kodra”, një nga arteriet kryesore që lidh qytetin me Kompleksin Përkujtimor “Adem Jashari” në Prekaz, shkruan rajoni.org.

Projekti parasheh ndërtimin e shëtitores, zgjerimin e rrugës, ndriçimin në të dy anët e saj dhe rregullime të tjera në kuadër të këtij projekti të ri e i cili pritet t’a zbukuroj qytetin.

Dje, ecurinë e punimeve e kanë parë nga afër kryetari i Skenderajt, Fadil Nura dhe drejtori për Urbanizëm, Driton Mulaj.

May be an image of 5 people and outdoors

May be an image of outdoors

May be an image of 5 people and road

May be an image of 5 people, people standing, road and street