Sport

Floyd Mayweather do të rikthehet sërish në ring

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
8:28 / 7 Dhjetor 2020

Floyd Mayweather ka bërë të ditur se do të rikthehet në ring për të luftuar sërish.

Kjo do të jetë hera e katërt që 43 vjeçari rikthehet nga pensionimi.

Hera e fundit kur Mayweather u rikthye nga pensionimi, u ndesh me luftarin nga radhët e MMA, Connor McGregor, duel nga i cili doli triumfues.

Tani, amerikani do të ndeshet me një figurë tjetër kontraverse, pasi që kundërshtari i tij nuk është boksier profesionist.

Fjala bëhet për Logan Paul, i cili është një, aktor dhe “Youtuber” dhe nuk ka lidhje me boksin.

Logan në fakt ka të regjistruar një meç boksi, në vitin 2018 ai luftoi me “kolegun” e tij, i cili po ashtu  ishte një “youtouber” nga Britania e Madhe i quajtur, Olajide Olayinka Williams.

Këtë ndeshje, Logan e humbi me TKO.

Tani, ndeshja Mayweather – Logan ,do të zhvillohet me 20 shkurt, 2021.