Lajme

Fqinji tregon se pse kosovari vrau gruan dhe vajzën: “Ishte në lidhje me divorcin dhe kush duhet të merrte shtëpinë”

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
6:28 / 17 Dhjetor 2020

Sot në orët e mëngjesit në qytetin Isselburg të Gjermanisë, një kosovar 51 vjeçar vrau gruan e tij, 46 vjeçare dhe vajzën e tij 17 vjeçare, pastaj në fund vrau vetën.

Kurse, vajza tjetër 14 vjeçare, kishte arritur të shpëtoj, pasi ishte fshehur, transmeton Indeksonline.

Një nga fqinjët, në një prononcim për “BBV-net.de” tregoj për problemet që kishin pasur qifti më herët.

“Unë e njoh mirë familjen. Fatkeqësisht ka pasur një mosmarrëveshje për një kohë të gjatë. Ishte në lidhje me divorcin dhe kush duhet të merrte shtëpinë, ”shpjegoi babai i një fqinji që kishte ardhur në Danziger Strasse pasi mori vesh për krimin.

Çifiti kosovar, tashmë të ndjerë, kanë edhe një vajzë që nuk jetonte në këtë shtëpi.