Friday, January 21, 2022

Gazmend Halilaj publikon fotografitë tronditëse: Ja çfarë i bëri SHIK-u gjatë kohës sa ishte në burg

Avokati nga Drenasi, Gazmend Halilaj, ka publikuar dy fotografi në rrjetin social facebook, shkruan drenicasot.

Këto fotografi janë tronditëse, pasi që kanë të bëjnë me shëndetin e tij.

Ai ishte arrestuar dhe mbajtur në burg në kohën kur kishte zbuluar skandalin e Drenasit, kur një vazjë e mitur ishte dhunuar seksualisht nga arsimtari, zyrtari policor dhe pastaj ishte mbetur shtatëzënë dhe kishte abortuar në një ordinancë private.

Halilaj thotë se, njerëzit e SHIK-ut ia ndryshuan shëndetin./ Drenicasot

Postimi i plotë:

Kështu ma ndryshuan shëndetin njerëzit e SHIKUT- në 2019,  kur zbulova krimin më të madh ndërinstitucional.

Foto nr 1, ishte ditën kur më kidnapuan, foto nr 2, ishte ditën kur më liruan.

Harrone BE-në, derisa burgosni, shantazhoni dhe  vrisni sinjalizuesit…