Sport

Haaland e Mbappe kërkojnë shumë, Reali kthen sytë nga Serie A

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
1:02 / 29 March 2021

Real Madrid mund të befasojë gjatë verës duke realizuar transferimin e yllit të Interit, Romelu Lukaku, nëse dështojnë të sigurojnë ‘shënjestrat’ e tjera.

“Los Blancos” duan një qendërsulmues, derisa prioritet për Zidanen mbesin dyshja Erling Haaland dhe Kylian Mbappe.

Por, raportimet e fundit nga Mundo Deportivo, shpjegojnë se Lukaku tani është duke u parë si opsion real.

Belgu ka rigjetur formën më të mirë në Itali me 42 gola në 62 ndeshje, me skuadrën e Contes që synon trofeun e parë të ligës që nga viti 2010.

Kontrata e Lukakut në “San Siro” skadon në vitin 2024 dhe ndoshta dëshira që të provojë vetën në La Liga mund ta bind për të kaluar te “Galaktikët”.