Sport

Hidhet edhe shorti i Europa League, këto janë çiftet

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
11:30 / 14 Dhjetor 2020

Pas shortit të Ligës së Kampionëve, në Nyon të Zvixrës sot është hedhur edhe shorti për garën e dytë më të rëndësishme në Europë në nivel klubesh, Europa League

Në këtë garë janë edhe 32 ekipe të cilat kërkojnë të kalojnë në mesin e 16 skuadrave më të mira dhe nga shorti i hedhur sot kanë rezultuar sfidat e më poshtme:

Wolfsberger – Tottenham

Dinamo Kyiev – Club Brugge

Real Sociedad – Manchester United

Benfica – Arsenal

Crvena Zvezda – AC Milan

Royal Andverp – Rangers

Slavia Prague – Leicester City

Salsburg – Villareal

Braga – Roma

Krasnodar – Dinamo

Young Boys – Bayer Leverkusen

Molde – Hoffenheim

Granada – Napoli

Maccabi Tel-Aviv – Shakhtar Donetsk

Lille – Ajax

Olympiacos – PSV Einthoven