Saturday, January 22, 2022

Hoxhaj: Nuk e votojmë Ramush Haradinajn për president

Enver Hoxhaj thotë se PDK nuk e voton Raush Haradinajn për president.

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK’së Enver Hoxhaj thotë se kjo parti nuk ka votë për Ramush Haradinajn për president.

I ftuar në emisionin Presing në televizionin 7, Hoxhaj tha se ata nuk do të votojnë dikë jashtë PDK’së për të parin e shtetit.

“Ne nuk kemi vota për një kandidat i cili do të vinte nga koalicioni qeverisës. Është absurde të jetë në opozitë dhe të votosh një kandidat në pozitë”, tha Hoxhaj.

Ndërkohë ai theksoi Partia Demokratike e Kosovës është më e goditura nga Gjykata Speciale, pasi edhe Kadri Veseli u detyra të lërë postin e udhëheqësit të kësaj partie.