Saturday, January 22, 2022

I thonë “Sasës”: Ti ski haber për politikën, aq sa kali për muzikën

Një gjë që po bën bujë ditëve të fundit në mediet rozë është inkuadrimi i aktores së njohur Adriana Matoshi e njohur si “Sasa” në fushën e politikës.

Ajo është kandidate e Vetëvendosjes për deputete, teksa ndan shkrime të shumta në rrjetet sociale duke shprehur qartë mendimet që i ka për të ardhmen si deputete, shkruan “Kosovarja”.

Ka pasur reagime nga më të ndryshmet, duke e kritikuar për këtë futje në politikë që e bëri.

Në publikimin e bërë se fundmi ajo ndau një imazh teksa shkroi: Une aktrimin kam me vazhdu ne filma dhe teater, jo si disa ne parlament. Ne parlament kam me qene zeri i popullit e do te flas per ato gjera qe i di me se miri.
Nuk shkuan shumë minuta teksa disa filluan edhe ta përqeshin.

“ Ti ski haber për politikën, mesa kali për muzikën” ishte një reagim me të cilin shprehu pakënaqësinë për kandidimin e saj.