Sport

Ja formacioni i Milanit me përforcimet e reja

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
3:00 / 20 Janar 2021

Scudetto do të rikthehet në San Siro: Ja formacioni i Milanit me përforcimet e reja.

Milan është skuadra më aktive në merkaton e janarit duke siguruar dy përforcime.

Rosonerët e huazuan Soualiho Meiten me opsion blerjeje nga Torino, ndërsa gjatë ditës së djeshme zyrtarizuan transferimin e Mario Mandzukic.

E përditshmja italiane Gazzetta dello Sport, ka publikuar formacionin e mundshëm të Milanit në rast se transferohen Tomori nga Chelsea dhe Firpo nga Barcelona.

Në portë: G. Donnarumma, Tatarusanu,

Krahu i djathtë i mbrojtjes: Calabria, Dalot, Kalulu.

Qendra e mbrojtjes: Kjaer, Tomori.

Qendra e mbrojtjes: Romagnoli, Gabbia.

Krahu i majtë: Theo Hernandez, Junior Firpo

Mesfusha nga krahu i djathtë: Bennacer, Tonali.

Mesfusha nga krahu i majtë: Kessie, Meite.

Sulmi nga krahu i djathtë: Saelemaekers, Castillejo.

Mesfushorët ofanziv: Calhanoglu, Brahim Diaz.

Sulmi nga krahu i majtë: Leao, Rebic.

Qendërsulmues: Ibrahimovic, Mandzukic.