Sport

Java e 20 e Ipkosuper Ligës

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
11:31 / 20 February 2021

Fillon java e 20 e Ipkosuper Ligës së Kosovës, sot janë vetëm dy ndeshje, ajo në mes Drenica- FC Besa dhe Drita-Trepça 89. Drenica pret si vendase Besën ku në 20 ndeshje ka grumbulluar vetëm 6 pikë, dhe me ndeshjet e dobëta që është duke zhvilluar mund ti mundësoj Drenicës pikë të vlefshme në luftën për mbijetesë.

Ndërkaq Drita pret në shtëpi skuadren mitrovicase, ku skuadra nga gjilani është duke kryesuar në luftën për titull dhe nese merr pikë të plota vazhdon ta mbajë kreun.

Kurse nesër takohen KF Llapi-Gjilani dhe FC Ballkani-Ferronikeli. Të gjitha takimet fillojnë nga ora 13:00.