Thursday, January 20, 2022

Jo Mauricio Pochettino, ky do të jetë trajneri i ri i Dortmundit

Ja kush do jetë trajneri i ri i Dortmundit.

Borussia Dortmund e ka shkarkuar trajnerin Lucien Favre, por ende nuk e ka bërë zyrtare.

Humbja në shtëpi ndaj Stuttgarit (1-5) dhe meqenëse nuk është duke arritur të jetë në garë me Bayernin në titull, ka bërë që gjiganti gjerman të vendos që ta shkarkojë, transmeton lajmi.net.

Sidoqoftë, pavarësisht spekulimeve Mauricio Pochettino nuk do jetë pasuesi i radhës.

Sipas ekspertit të merkatos, Fabrizio Romano, Edin Terzic ish-asistenti i Slavan Bilic do jetë në kreun e Dortmundin deri në fundin e sezonit.