Monday, January 17, 2022

Juventusi propozon shkëmbimin e befasishëm, Bernardeschi – Piatek

Juventusi është duke konsideruar të ofrojë Federico Bernardeschin në shkëmbim për sulmuesin e Hertha Berlinit, Krzysztof Piatek.

“Zonja e Vjetër” është në kërkim të sulmuesit të katërt dhe sipas Corriere di Torino, ish sulmuesi i Milani është opsion për “Bianconerët”.

Piatek e njeh mirë Seria A, meqenëse ka shënuar 26 gola në 55 ndeshje pastaj u transferua te klubi gjerman.

Nga ana tjetër, Bernardeschi do ‘sakrifikohet’ dhe Pirlo ka dhënë dritën e gjelbër.

Thuhet se vlera e ish yllit të Fiorentinas është 40 milionë euro dhe kjo mund të bind Hertha Berlinin që të pranojë këtë shkëmbim interesant.