Saturday, January 22, 2022

Këta janë kandidatët për deputetët nga Skenderaj në listën e LDK-së

Tashmë kur kanë mbetur edhe pak kohë për dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetë nga partitë politike në KQZ, subjektet politike janë në përmbyllje të përcaktimit të emrave për deputetë, shkruan rajoni.net.

Rajoni nga burime brenda partisë, ka mësuar se kandidat që pretendojnë të jenë pjesë e legjislaturës së re, nga partia e LDK-së e të cilët kanë prejardhje nga Komuna e Skenderajt, janë Valon Murtezaj – Dega IV, Bahtir Kastrati – Beneluks, dhe Marigona Geci – Viti.

Ndryshe, Kosova do të mbajë zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 14 shkurt./Rajoni.net/

Valon MURTEZAJ (@ValonMurtezaj) | Twitter
Valon Murtezaj
Imazhi mund të përmbajë: Bahtir Kastrati, duke qëndruar, text that says 'LDK IDHJA DEMOKRATI KE E KOSO EMOCRATIC LEAGUE OF KOSO'
Bahtir Kastrati
Marigona Geci - Të nderuar qytetarë të Republikës së... | Facebook
Marigona Geci