Sport

Kosova publikon listen e lojtarëve të ftuar në tre ndeshjet e ardhshme

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
3:18 / 17 March 2021

Kosova këtë muaj do ti zhvillojë tri ndeshje zyrtare, një do të jetë miqësore ndaj Lituanisë me 24 mars, kurse dy të tjerat janë në fazën e grupeve të Botërorit “Katar2022”, në grupin B.

Ato do të jenë me 28 mars ndaj Suedisë dhe me 31 mars ndaj Spanjës.

Për këto tri ndeshje Challandes ka publikuar sot listën e lojtarëve të ftuar. Pjesë e listës janë yjet si, Rashica, Muriqi, Zeneli, ndërsa është ftuar edhe portjeri Betim Halimi. Iftuar ka qenë edhe ylli sulmuesi i skuadres suedeze Hammarby IF, Astrit Selmani po për shkak se ka rezultuar pozitiv ndaj Covid-19 nuk do të mund t’i bashkohet ekipit.