Sport

Kosova u reagon spanjollëve: Pa himn dhe flamur shtetëror nuk ka ndeshje

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
1:00 / 9 March 2021

Pas provokimit të sotëm nga spanjollët ka ardhur edhe reagimi i FFK-së, ku spanjollët në ndeshjet në grupe Kosovës iu drejtuan si “ territor i Kosovës”. Ata kanë pohuar se pa himn dhe flamur shtetëror Kosova nuk do ta zhvillojë ndeshjen.

Reagimi i tyre është bërë në faqen zyrtare të FFK-së: